Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Вітамін D потрібен чи ні?

 У зону ризику дефіциту вітаміну D потрапляють майже всі мешканці України, так як кут падіння УФ променів не дозволяє повноцінно використовувати реакцію синтезу вітаміну D в шкірі.

Також в групі ризику знаходяться жінки, які:

➡️мають надмірну вагу (індекс маси тіла більше 34).

➡️мають захворювання,які супроводжуються порушенням всмоктування жирів

➡️ нераціонально харчуються

➡️ використовують занадто сильний SPF захист (не подумайте, що його не треба використовувати, навпаки необхідно)

➡️обмеженно перебувають на сонці

➡️ літні люди⠀

 

Для оцінки рівня вітаміну D в крові необхідно здати аналіз на 25- (ОН) D3

 

▶ ️ якщо рівень менше 20 нг / мл - це дефіцит

▶ ️ якщо рівень 21-29 нг / мл - це недостатність

▶ ️ рівень більше 30 нг / мл є оптимальним

❕ Профілактична доза становить 800-1200 МЕ / д, приймати його необхідно круглий рік, якщо виявлена ​​недостатність або дефіцит, то відповідно необхідно приймати лікувальні дози під контролем лікаря і аналізу.

Наукові дані свідчать про те, що дефіцит вітаміну D пов'язаний з ризиком серцево-судинних захворювань, ожиріння, інсулінорезистентністю і цукровим діабетом.

! ️ Доведено зв'язок недостатності вітаміну в розвитку і прогресуванні порушення менструального циклу, СПКЯ, ПМС, ендометріозу, міоми.

При достатньому рівні вітаміну D ймовірність настання вагітності і благополучного виношування вище в порівнянні з жінками у яких дефіцит.

ДЖЕРЕЛА ВІТАМІНУ D

Найкращим, природним джерелом вітаміну D є ультрафіолетові промені сонця. Рекомендується принаймні два рази на тиждень проводити на сонці 10-15 хвилин без захисного крему з SPF, щоб сонячні промені потрапили на обличчя, руки, ноги і спину.

 

Другим джерелом є високоякісні харчові добавки - вітамін D3, який рекомендується вживати з жовтня по квітень, коли сонячне світло в нашому кліматі недостатньо інтенсивне, щоб стимулювати необхідний синтез вітаміну D в організмі (вітамін D синтезується тільки починаючи з UV3).

 

Третім джерелом є їжа - лосось (також тунець, сардини, скумбрія), риб'ячий жир, свіжі молочні продукти, сир, йогурт, яйця і гриби.

чи приймаєте Ви вітамін D або ніколи і не думали, що він важливий? 😃