Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Як подолати безсоння

 Якщо о третій ночі ви гуглите «чому людина не спить вночі?» і «як побороти безсоння?», можливо, вас втішить той факт, що з такою самою проблемою регулярно зіштовхуються від 30 до 45 % усього дорослого населення планети. Не втішає? Тоді спробуймо з’ясувати, які причини і що робити, коли немає сну.

Сон-це нормальний стан будь-якої людини, яке супроводжується специфічною активністю клітин головного мозку і зменшенням реакцій на навколишнє середовище.

Сон життєво необхідний людині. Він складається з двох фаз: повільного і швидкого сну. Ці фази діляться ще на кілька стадій. І для повного відпочинку необхідно пройти їх все. Але найважливіше ось що.

Фаза повільного сну ініціюється самостійно, має тривалість 75-90 хвилин.

Порушення сну відбувається саме в цій фазі на стадії дрімоти.

А в період швидкого сну відбувається обробка отриманої за день інформації, поділ її на» потрібну " і не настільки важливу.

Але тривалість сну не завжди характеризує якісний сон. Виспатися-це не означає поспати довше. А зануритися в сон, як можна глибше. Тобто поверхневий сон і часті його переривання з різних причин, відволікають від сну , не сприяють тому, щоб людина добре виспалася.

У людини є свій біологічний годинник. Спеціальний центр головного мозку до вечора реагує на зменшення світла. І починає виробляти всім відому речовину мелатонін-гормон сну. Поява світла стимулює виробленню іншого гормону-кортизолу. Це гормон неспання. З віком в організмі порушуються деякі процеси. У тому числі і правильне, достатнє вироблення тих чи інших гормонів.

Основних причин безсоння (порушення сну) дві: неправильна вироблення мелатоніну і стресовий стан організму.

Стрес, на жаль, часте явище нашого часу. Його обов'язково треба правильно знімати. Дозволяти собі здоровий відпочинок і перемикатись на іншу діяльність. Дихати свіжим повітрям.

Перегляд телевізійних програм або робота з комп'ютером до пізньої ночі збуджує клітини головного мозку. А збуджений стан, звичайно, не сприяє повноцінному сну. Вимикати телевізор і комп'ютер рекомендується за півтори-дві години до сну.

Безсоння ділиться на три категорії. При першій людина важко засинає. При другій засинає без проблем, але рано прокидається і вже не може заснути. При третій людина і засинає, і прокидається абсолютно нормально. Тільки сон носить поверхневий характер і не дає можливості відчути себе відпочилим.

Щоб людина нормально висипався, існують золоті правила сну:

1.За півтори-дві години до сну постарайтеся уникати стресових ситуацій. Не треба вести ділові переговори і брати участь в обговоренні життєво важливих проблем перед сном.

2.Фізична активність корисна. Але ніяких серйозних навантажень перед сном. Максимум прогулянка на свіжому повітрі.

3.Постарайтеся лягати спати в один і той же час.

 

Якщо розлади сну викликали неврологічні захворювання: неврози, стреси-Вам необхідна допомога невролога.

Лікар-невролог проведе консультацію і повноцінний огляд, вислухає і проаналізує скарги пацієнта, оцінить такі показники як координація, рефлекси, чутливість і ін.При необхідності призначить функціональні обстеження. Часто неврологічні симптоми приховують захворювання інших органів, тому, для більш точної постановки діагнозу потрібен огляд суміжних фахівців. Наприклад, якщо причина безсоння ендокринні порушення можна пройти діагностичні процедури: УЗД щитовидки, аналіз на гормони.